Engedtessék meg nekem, hogy a magyar nyelvben való sajnálatos tudatlanságom ellenére születésemtől a sírig szívemben és érzéseimben magyar maradjak, és ennek megfelelően odaadóan elő kívánjam mozdítani a magyar zenekultúra ügyét.

Liszt Augusz Antalnak
Winds of Central Europe 1.

2023. július 8. 19.00-20.00

Solti terem

Winds of Central Europe 1. A Zeneakadémia saját szervezésű programja

Graz, Zágráb, Ljubljana és Budapest fúvós hallgatóinak kamaraestje

Furák Péter: Három darab fúvósötösre
Krcsméri Blanka (fuvola), Tarcsay Éva (oboa), Czere Nóra (klarinét), Bruno Laktaš (kürt), Bagi Boróka (fagott)
Jan Triler: Visszhangok a hegyekből
Krcsméri Blanka (fuvola), Tarcsay Éva (oboa), Czere Nóra (klarinét), Faragó István (kürt), Bagi Boróka (fagott)
Vezényel: Teremi Dárius
Andorka Márton: Az elvarázsolt erdő
Lucio Zganec: Nyugtalanító
Ajda Mori (fuvola), Tjaša Škvorc (oboa), Jacob Niller (klarinét), Jennifer Lu (kürt), Domagoj Pećar (fagott)
Schumann: Négy ének két kórusra, op. 141 (Simon Cox átirata rézfúvós szeptettre)
Eduardo Gracia Garcia, Marko Mumlek, Baczkó Vince (trombita), Dorian Hercigonja, Filip Petraš, Kozma Krisztofer (harsona), Szabó Benedek (tuba)
Vezényel: Jakob Barbo
Az Erasmus+ keretében létrejött új típusú mobilitás, a Blended Intensive Programme (BIP) célja az online és élő oktatás összehangolása. A programnak köszönhetően júliusban a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre látogatnak Graz, Zágráb és Ljubljana zenei felsőfokú intézményeinek fúvós hallgatói, és az eseménysorozat zárásaként két hangversenyen mutatják be közös munkájuk eredményét. Az online szekcióban Balogh Máté tart előadást Igor Stravinsky és Richard Strauss második koncerten elhangzó műveiről, majd Budapestre érkezésük után a fiatal muzsikusok megkezdik a műhelymunkát az egyetemek oktatóinak vezetésével. A koncertek műsorán olyan ifjú zeneszerzők kompozíciói is szerepelnek, akik díjazottak lettek a Magyar Zeneszerzők Egyesülete és a Szlovén Zeneszerzők Társasága erre az alkalomra kiírt pályázatain: július 8-án – Schumann Négy énekének rézfúvós átirata mellett – a 2. és 3. helyezettek, július 9-én pedig a győztesek pályamunkáit hallhatja a közönség. Utóbbi hangversenyen Ravel Három dal című kompozíciójának rézfúvós átirata, illetve Matej Bonin, Franco Donatoni és David Maslanka ütőhangszeres darabjai mellett Stravinsky és Strauss fúvósegyüttesre komponált művei is megszólalnak.

Rendező:

Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem

Jegyár:

A belépés díjtalan a terem befogadóképességének határáig.