Azok az én barátaim, akik az Ideált keresik meg; e téren, drága barátom, „felismerjük" és mindig fel fogjuk ismerni egymást.

Liszt Mihalovich Ödönnek
A „felesleges” karmester

2018. március 25. 11.00-13.00

Liszt-kukacok Akadémiája

A „felesleges” karmester A Zeneakadémia saját szervezésű programja

10-15 éveseknek

Mozart
40. (g-moll) szimfónia, K. 550 – 1. tétel

Mendelssohn
42. zsoltár, op. 42 – Meine Seele dürstet nach Gott (ária); Meine Thränen sind meine Speise Tag und Nacht (recitativo); Denn ich wollte gern hingehen (ária)

Beethoven
5. (c-moll) szimfónia, op. 67 („Sors”) - 1. tétel

Haydn
88. (G-dúr) szimfónia - 4. tétel

-;-Bojtos Luca (szoprán); Pintér Gábor (színművész)

Angelica Leánykar (karnagy: Gráf Zsuzsanna)

Divisi Kamarazenekar

Mesél és vezényel: Dinya Dávid

Mit csinál a zenekarban a brácsa, ha dallamot is ritkán kap, és a basszust sem ő játssza? Miért van szükség karmesterre, ha olykor nélküle is működik egy zenekar? Mi a szerepe a kottának a klasszikus zenében, ha számos zenekultúra (népzene, jazz, gregorián stb.) elvan és volt nélküle? Milyen feladatai vannak egy operarendezőnek, és vajon hiányozna-e az énekeseknek és a közönségnek, ha nem lenne? Ezekre a kérdésekre keresi a választ a Zeneakadémia ifjúsági sorozata, amelynek harmadik alkalmával a Zeneakadémia doktorandusz hallgatója, Dinya Dávid és a Divisi Kamarazenekar vezeti be a gyerekeket a karmesteri munka rejtelmeibe. Megtudhatjuk, hogy milyen nehézségek merülnek fel egy zenekari próbán, mire való a pálca, hogyan válhat egyetlen hangszerré egy zenekar, miért kell egy dirigensnek pszichológussá is válnia olykor, s hogy miért nem működhet egy szimfonikus zenekar teljesen demokratikus módon. Ahogy természetesen az is ki fog derülni, hogy a karmester bizony a klasszikus zenében egyáltalán nem felesleges alak.

Jegyár:

1 400 Ft