Az Akadémián eltöltött idő alatt tanultam meg a fegyelem és a kemény munka alapjait, melynek aztán egész életemben hasznát vettem.

Solti György
Bella–Virágh–Solti–Mátyássy–Kutrik

2017. február 19. 19.00-21.00

Solti terem

Bella–Virágh–Solti–Mátyássy–Kutrik A Zeneakadémia saját szervezésű programja

A Studio 5 szerzői estje

Bella Máté
Laniakea

Virágh András Gábor
Tres Orationes

Solti Árpád
Kindergartenliedchen

Mátyássy Szabolcs
Bipolar Etudes

Kutrik Bence
Trembling

-;-Szóló: Zemlényi Eszter (szoprán); Móri Beáta (cimbalom); Duffek Mihály (fagott)

Bán Annamária, Drahos Rebeka, Bán Máté (fuvola); Szűcs Péter, Galavics Gábor, Németh Attila (klarinét); Nagy Albert, Fábry Bálint (fagott)

Palotás Gábor, Lajhó Gyula, Janca Dániel, Csepeli Bence, Varga Zoltán Mihály (ütőhangszerek); Nagy Míra (zongora)

Accord Quartet: Mező Péter, Veér Csongor (hegedű); Kondor Péter (mélyhegedű); Ölveti Mátyás (cselló)

Krulik Quartet: Krulik Eszter, Várföldi Anna (hegedű); Nagy Judit (cselló)

Pannónia Quartet: Vizeli Máté, György Boglárka (hegedű); Bartók Tamás (brácsa); Kirkósa Tünde (cselló)

Ilosfai Csenge, Osztrosits Eszter (hegedű); Kiss Alexandra Enikő (brácsa); Újházy Gyöngyi (cselló)

Fervágner Csaba, Fánczi Gábor, Botár Bence (bőgő);

Vezényel: Dobszay Péter

A mai magyar zeneszerzők Y és Z generációja annak a Ligeti György és Kurtág György nevével fémjelzett zenei tradíciónak az örököse, mely Bartók Béla, Kodály Zoltán és Dohnányi Ernő után nemzetközi szintre emelte a kortárs magyar zenét. Studio 5 néven alakított zeneszerzőcsoportot öt fiatal alkotó, akik célja, hogy ebből a hagyományból kiindulva olyan új zenei hangversenyeket hozzanak létre, melyek magas művészi színvonalon képeznek hidat tradíció és innováció, patina és progresszió között. Bár az alkotók szinte kivétel nélkül külföldön is végeztek zenei tanulmányokat (Kanadában, Lengyelországban, Belgiumban, Ausztriában és Svédországban), mindannyian a Zeneakadémiát tartják az alma materüknek. Szeretnék újrafogalmazni zenei szerepüket a jelenkorban és közelebb hozni a kortárs zenét a fiatalabb közönséghez. A Studio 5 bemutatkozó koncertjén elhangzó öt kompozíció egyetlen univerzumba tartozó öt külön galaxis: és a csillagászati metafora annál is inkább találó, mert Bella Mátét éppen a galaxisok struktúrája ihlette műve megírására. Virágh András Gábor egy ókeresztény imádságot dolgozott fel darabjában, Solti Árpád ugyanakkor gyerekdalokat és mondókákat emelt be az új zene közegébe. Mátyássy Szabolcs kompozíciója, két tételével a zenei bipolaritásra kínál példát, míg Kutrik Bence cimbalomversenye a Fibonacci-számsor használatával éri el a mű címében jelzett „remegő” hatást.

Jegyár:

1 200 Ft